Sort by

Max has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Still Human

Still Human

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
A Witness Out of the Blue

A Witness Out of the Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promare / Side: Lio

Promare / Side: Lio

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Promare / Side: Galo

Promare / Side: Galo

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kanamewo

Kanamewo

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Liverpool FC: The 30 Year Wait

Liverpool FC: The 30 Year Wait

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Elephant's Garden

The Elephant's Garden

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flyin' Bamboo

Flyin' Bamboo

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Pigpen

The Pigpen

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Man Spaghetti

Man Spaghetti

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Tainted Goods

Tainted Goods

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Dry Run

Dry Run

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Double King

Double King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
VFW

VFW

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resolution

Resolution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Edit this entry