• Metal Lords

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • A Man Named Scott

    ★★½

  • Eternals

  • The Rescue

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Long Toast

  • Mank

    ★★★½

  • Deep Blue | Down the Rabbit Hole

  • Nocturne

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • 2020 Valley Drama Live

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Norm of the North: Family Vacation

    ½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Daniel Sloss: X

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Guns Akimbo