Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Level 16

Level 16

2018
×
Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
18
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Days

Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
Read the review Edit this entry