Sort by

Daniel has logged 24 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Radio

Radio

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gatekeepers

The Gatekeepers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Presidents' Gatekeepers

The Presidents' Gatekeepers

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Short Subject

Short Subject

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
9/11

9/11

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry