Sort by

Daniel has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Edit this entry  
05
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last: Naruto the Movie

The Last: Naruto the Movie

2014
×
Edit this entry  
08
Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

2012
×
Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry