• No Time to Die

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • 365 Days

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Zeroville

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Dumbo

    ★½

  • The Inbetweeners: Fwends Reunited

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Night School

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Drama Queens

  • Sherlock Gnomes

    ★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Murdered For Love? Samia Shahid

  • Vine Avenue

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Traffic Stop

  • Unspeakable

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Living with Trevor

    ★★

  • The Silent Child

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Puppy!

  • Rough Night

    ★½

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Dirty Dancing

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Yes, God, Yes

    ★½

  • I Am Heath Ledger

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½