Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★½
Edit this entry  
07
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★½
Edit this entry  
06
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Edit this entry  
06
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Edit this entry  
06
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Edit this entry  
05
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wham!

Wham!

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Pigeon Tunnel

The Pigeon Tunnel

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Integrity of Joseph Chambers

The Integrity of Joseph Chambers

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Dark River

Dark River

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★½
Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Walk Up

Walk Up

2022
×
★★
Edit this entry  
12
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Bastards

Bastards

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★
Edit this entry