Sort by

Zay has logged 577 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bull

Bull

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Burial

Burial

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Stuck

Stuck

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terror Train 2

Terror Train 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodBi

GoodBi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Human Resources

Human Resources

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Apology

The Apology

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Scary Things Are

Where the Scary Things Are

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Puppet Master: Revival

Puppet Master: Revival

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Exploited

Exploited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puppet Master: Doktor Death

Puppet Master: Doktor Death

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stuffings

Stuffings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caesar and Otto's Deadly Xmas

Caesar and Otto's Deadly Xmas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Cruelty

Christmas Cruelty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry