Sort by

Zay has logged 58 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incantation

Incantation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Umma

Umma

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Corey Gorey

Little Corey Gorey

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Patrick Still Lives

Patrick Still Lives

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Naked Massacre

Naked Massacre

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valley of the Dead

Valley of the Dead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Player

The Card Player

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Monkey

Blue Monkey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Third Day

On the Third Day

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outing

The Outing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Olivia

Olivia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry