RSS feed for Xevil_edgex
  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Parasite

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Terrified

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Clowntergeist

    ½

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★★★½

  • Amityville: The Awakening

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • A Dark Song

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★½

  • Krampus

    ★★★

  • Deathgasm

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Clown

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • All Hallows' Eve

    ★★★

  • Carrie

    ★★★

  • Metalhead

    ★★★★

  • Curse of Chucky

    ★★½

  • Horns

    ★★½

  • I Spit on Your Grave 2

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • V/H/S/2

    ★★★½

  • V/H/S

    ★★★½

  • Project X

    ★★★½

  • You're Next

    ★★★

  • Sidewalls

    ★★½

  • The Valdemar Legacy II: The Forbidden Shadow

    ★★★★★

  • Baby Shower

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • I Spit on Your Grave

    ★★★★★

  • The Valdemar Legacy

    ★★★★

  • [REC]²

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Drive Thru

    ★★★½

  • [REC]

    ★★★½

  • Freedom Writers

    ★★★

  • This Is England

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Big Fish

    ★★★½