RSS feed for XibalbaBruja

XibalbaBruja has logged 438 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Edit this entry  
23
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
20
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★½
Edit this entry  
19
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★½
Edit this entry  
18
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Edit this entry  
17
Beware the Gonzo

Beware the Gonzo

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beneath

Beneath

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry