RSS feed for caryn
  • Indiana Jones 5

  • Mulan

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Destination Wedding

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Lost & Found

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • New Shoes

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Team Darryl

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • My Dead Dad's Porno Tapes

  • The Commuter

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Psych: The Movie

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok