Sort by
  • Mufasa: The Lion King

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Moon Knight

    ★★★

  • Incantation

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Book of Love

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • My Best Friend Anne Frank

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Help

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Starling

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Blue Weekend

  • Loki

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½