• Oslo

  • Cruella

    ★★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • Ajeeb Daastaans

  • Ride or Die

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Twist

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • SAPATÃO: uma racha/dura no sistema

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Black Narcissus

  • Happiest Season

    ★★

  • Out of Place

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • Sappho Singing

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • She Who Lives Upstairs

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Defending Jacob

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Sergio

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Arid Zone

    ★★★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ★½

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Rebu - A Egolombra de uma Sapatão Quase Arrependida

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • My Zoe

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Silent Protest: Jerusalem 1929

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★