• Luca

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • WHAT CODEC SHOULD I USE?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Blanket

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Girl from the Other Side

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Sound! Euphonium the Movie - Our Promise: A Brand New Day

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½