Sort by

xiu_shoegaze has logged 30 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry