Sort by
  • Ballerina

  • Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

  • Ao Haru Ride

  • When Evil Lurks

  • Andragogy

  • Mei no Mei

  • Following the Sound

  • The Killer

  • Moving

  • A Town Without Seasons

  • Sweet Dreams

  • Dreaming & Dying

  • VIVANT

  • Trillion Game

  • Hayabusa Fire Brigade

  • Burn the House Down

  • Small Flower

  • Barbie

    ★★★

  • Monisme

  • Red Rooms

  • Revenant

  • All Ears

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Perfect Days

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

  • Anatomy of a Fall

  • The Breaking Ice

  • Killers of the Flower Moon

  • Youth (Spring)

  • I Didn't Love You Because I Was a Family, But I Loved You as a Family

  • After School Angler Life

  • Even If You Don't Do It

  • The Man Next Door Eats Well

  • Kashi Mashi Meshi

  • Lonely Glory

  • Baby Assassins 2 Babies

  • Kitchen Knife and Green Chili Pepper

  • Side By Side

  • Fence

  • As Long As We Both Shall Live

  • Downfall

  • Shin Kamen Rider

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★½

  • #who am I

  • John Wick: Chapter 4

    ★★

  • Winny

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Tótem

    ★★★

  • Mad Fate

    ★★★

  • Mangosteen

  • In Water

    ★★★★

  • Kill Boksoon

    ★★

  • The Shadowless Tower

  • Samsara

  • The Quiet Migration

    ★★★

  • Hana Sugisaki's Filming Break

  • Dear David

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • The Red Apple

  • Hidden Blade

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Deep Sea

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

  • À Table! ~Make and Eat Historical Recipes~

  • Brush Up Life

  • Trapped Balloon

  • Gannibal

  • I Am What I Am

    ★★★★

  • Night, Birds Scream

    ★★★

  • Glorious Ashes

    ★★★★½