Joseph has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scrub Me Mama with a Boogie Beat

Scrub Me Mama with a Boogie Beat

1941
×
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry