katie has logged 29 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry