Sort by
  • The Pope's Exorcist

    ★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Sales Girl

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Found

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Made With Love

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★★

  • The New Mutants

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Scoob!

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½