Sort by

daphne has logged 40 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Crazy Family

A Crazy Family

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry