• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★½

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Songbird

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Antebellum

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Dante: A Replication

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The F**k-It List

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

  • Spree

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½