☆ mariana ☆ has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry