Xoch has logged 43 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Control

Control

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry