Sort by

xoGhoulina has logged 462 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Edit this entry  
30
Steel Dawn

Steel Dawn

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
About Fate

About Fate

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
House Party

House Party

1990
×
Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vendetta

Vendetta

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Avalanche

Avalanche

1978
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
26
Dracula III: Legacy

Dracula III: Legacy

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
25
Hostile Takeover

Hostile Takeover

1988
×
Edit this entry  
25
Damage

Damage

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
Read the review Edit this entry  
24
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
The Ringer

The Ringer

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
Edit this entry  
21
Dracula II: Ascension

Dracula II: Ascension

2003
×
Edit this entry  
21
Eye of the Tiger

Eye of the Tiger

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
Edit this entry  
19
Spirited

Spirited

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Bone Daddy

Bone Daddy

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
Edit this entry  
08
Contraband

Contraband

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Marci X

Marci X

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Bravo Two Zero

Bravo Two Zero

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wieners

Wieners

2008
×
Edit this entry  
06
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
Edit this entry  
06
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry