Sort by

xoGhoulina has logged 47 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruiser

Cruiser

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evidence of a Haunting

Evidence of a Haunting

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
Read the review Edit this entry  
28
Char Man

Char Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Triangle

The Triangle

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Umma

Umma

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Noah

Noah

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goodnight Darling

Goodnight Darling

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chirpy

Chirpy

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Backrooms (Found Footage)

The Backrooms (Found Footage)

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House and The White String

The House and The White String

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Ben: The Mandela Effect

Bad Ben: The Mandela Effect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
They're Outside

They're Outside

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Devil's Trail

Devil's Trail

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Curse of Aurore

Curse of Aurore

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Crimson

Crimson

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In a Stranger's House

In a Stranger's House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Place To Hide

No Place To Hide

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry