Omar! has logged 518 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Loveless

Loveless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry