Sort by

Omar! has logged 21 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spring Night, Summer Night

Spring Night, Summer Night

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry