• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Dynasty Warriors

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Seobok

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Man in Love

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Caution, Hazardous Wife: The Movie

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Vault

    ★★★

  • Crisis

    ★★★

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Gatao: The Last Stray

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Soul

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Shock Wave 2

    ★★★½

  • The Promised Neverland

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Classmates Minus

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Sacrifice

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Samjin Company English Class

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★★

  • Voice of Silence

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • My Missing Valentine

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • The Rope Curse 2

    ★★