xpeoplex has logged 217 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Each His Own

To Each His Own

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chasing the Dragon

Chasing the Dragon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tag-Along 2

The Tag-Along 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bold, the Corrupt and the Beautiful

The Bold, the Corrupt and the Beautiful

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed Cock Robin

Who Killed Cock Robin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Village of No Return

The Village of No Return

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paradox

Paradox

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tenants Downstairs

The Tenants Downstairs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
6 Below: Miracle on the Mountain

6 Below: Miracle on the Mountain

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bushwick

Bushwick

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mon Mon Mon Monsters

Mon Mon Mon Monsters

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventurers

The Adventurers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detective Conan: The Crimson Love Letter

Detective Conan: The Crimson Love Letter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry