xpeoplex has logged 17 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ticket

The Ticket

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Switch

Kill Switch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sold

Sold

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Harrow

The Harrow

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mine

Mine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry