Sort by

Xplodera has logged 39 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Swim

How to Swim

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Olympic Champ

The Olympic Champ

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Autour d’une cabine

Autour d’une cabine

1894
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stealth

Stealth

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell Ride

Hell Ride

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
08
RV

RV

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Cocoon

Sweet Cocoon

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
The Escape Artist

The Escape Artist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★
Read the review Edit this entry