Sort by

Xplodera has logged 30 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cell

Cell

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Undead

Undead

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Into Eternity: A Film for the Future

Into Eternity: A Film for the Future

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cop Out

Cop Out

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Movie

A Movie

1958
×
Read the review Edit this entry  
05
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry