Sort by

Xplodera has logged 357 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yogi's First Christmas

Yogi's First Christmas

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Moomins and the Winter Wonderland

Moomins and the Winter Wonderland

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
P2

P2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Get Santa

Get Santa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Virtuality

Virtuality

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond Dreams

Beyond Dreams

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry