Sort by

Xplodera has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Giant

The Giant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X&Y

X&Y

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Megalodon

Megalodon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goliath

Goliath

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl Happy

Girl Happy

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Day

One Day

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Match

Match

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry