• The Invisible Man

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Stuart Little 3: Call of the Wild

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Fantastic Four

  • Madagascar

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • The Polar Express

    ★★★★

  • Shark Tale

    ★★★★

  • I, Robot

    ★★★

  • Spider-Man 2

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Freaky Friday

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • Stuart Little 2

  • Men in Black II

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • Spider-Man

  • Ice Age

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★★

  • Spy Kids

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • Stuart Little

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Inspector Gadget

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★★

  • Men in Black

    ★★★★★

  • Jumanji

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • The Visitors

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★½

  • Pretty Woman

    ★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Gremlins

    ★★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★

  • Modern Times

    ★★★★