• Athlete A

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★

  • Saria

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Bad Education

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Hair Love

    ½

  • Daughter

    ★★★★

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Walk Run Cha-Cha

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • St. Louis Superman

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ½

  • Monos

    ★★★★½