• End of Watch

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • All the President's Men

    ★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • Ocean's Twelve

    ★★★★★

  • The Town

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Inside Man

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★½

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Spanglish

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Donnie Brasco

    ★★★★★