Sort by

valcal has logged 30 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Royal Hangover

A Royal Hangover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Risky Drinking

Risky Drinking

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pharmacist

The Pharmacist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry