Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

    ★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½