Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
23
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry  
22
Con Air

Con Air

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
17
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tower of God

Tower of God

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Mix: LM5: The Tour Film

Little Mix: LM5: The Tour Film

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry