• What Happened to Monday

    ★★★½

  • The Dark Tower

  • The Doll 2

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Alternative Math

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Jungle

    ★★★½

  • Sweet 20

    ★★★½

  • 12 Feet Deep

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★½

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Shock Wave

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Dante's Lunch

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Life

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Doraemon: Nobita's Great Adventure in the Antarctic Kachi Kochi

  • Security

    ★★

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Fabricated City

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Kung Fu Yoga

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Extortion

    ★★★

  • Check the Store Next Door

    ★★★½

  • Hangout

    ★½

  • Dangal

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★½

  • The Box

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★½

  • Shy Shy Cat

    ★★★

  • Shivaay

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Warkop DKI Reborn: Jangkrik Boss! Part 1

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

  • Sing

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • A Monster Calls

  • I.T.

    ★½

  • Headshot

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★