Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Blondi

Blondi

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Parties

The Parties

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love After Music

Love After Music

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Extortion

The Extortion

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Son

The Son

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sharper

Sharper

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Substitute

The Substitute

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Happened On New Year's Eve

What Happened On New Year's Eve

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marriage App

The Marriage App

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry