Sort by

Yamil has logged 72 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What Happened On New Year's Eve

What Happened On New Year's Eve

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marriage App

The Marriage App

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wandering Heart

Wandering Heart

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dive

Dive

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El gerente

El gerente

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Más respeto que soy tu madre

Más respeto que soy tu madre

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An Argentinian Crime

An Argentinian Crime

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody's Watching

Nobody's Watching

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Recurrence

Recurrence

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
15 Ways to Kill Your Neighbour

15 Ways to Kill Your Neighbour

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zama

Zama

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Florianópolis Dream

Florianópolis Dream

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Reconstruction

The Reconstruction

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Retirement

The Retirement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry