Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hostage House

Hostage House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Starling

The Starling

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Beach

Black Beach

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Healing

Healing

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beautiful Lie

The Beautiful Lie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry