• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Family Game

    ★★★★½

  • The Princess

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★★½

  • Very Nice Day

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Norbourg

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • La balloune

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Home Team

    ★½

  • Babysitter

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Upstairs

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • Big Brother

    ★★★★

  • Joutel

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Shark

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½