Sort by

Yannis03 has logged 31 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carter

Carter

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Luck

Luck

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Buba

Buba

2022
×
★★½
Edit this entry