• Doom of Love

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • 22 vs. Earth

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ★★½

  • Save Ralph

  • Paper Lives

    ½

  • Malcolm & Marie

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★★

  • The Way We Are

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Miracles Of Love

    ★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★★★

  • After

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Money Trap

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • One Love

    ★★★½

  • Müslüm

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bartu Ben

  • Maniac

  • Green Book

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Persona

    ★★★★

  • Stranger in My Pocket

    ★★

  • Mortal World

  • Butterflies

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Arif V 216

    ★★★

  • The Post

    ★★½

  • Hot Sweet Sour

  • In the Family

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Ayla: The Daughter of War

  • SPF-18

    ½

  • Ram Dass, Going Home

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★