• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Binge

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The F**k-It List

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Honey Boy

  • Banana Split

    ★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★½

  • In a Relationship

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Avenues

    ★★½

  • The Boy Downstairs

  • Flower

    ★★★★

  • Golden Exits

    ★★★★

  • Person to Person

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Digging for Fire

    ★★½

  • Kill the Messenger

    ★★★

  • Ask Me Anything

    ★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Safety Not Guaranteed

  • Black Swan

    ★★★★½

  • A Serious Man

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • 13 Going on 30

    ★★★½

  • Barbershop

    ★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★

  • Halloweentown

    ★★★★½

  • Practical Magic

    ★★★½

  • Set It Off

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★½