• The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Happily

    ★★★★★

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Censor

  • Mank

  • OPAL

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Coffin

  • French Exit

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • On the Rocks

  • The Kid Detective

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • In My Room

  • Mainstream

  • The Disciple

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Lovebirds

  • Circus Person

  • Shiva Baby

  • Devs

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Malang

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Boys State

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Fall

  • Asuran

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • Cru

  • Nimic

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Article 15

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½